Hangi MAC Ruj senin Favorin?

M.A.C Rujları MAC’i ünlü yapan ikonik ürünlerdir. Bu kremsi formül; dudaklarda yumuşak bir his, ortadan tam kapatıcılığa kadar arttırılabilir bir uygulama sunar. Elbette likit mat rujlarının kapatıcılığı orta kapatıcılıktan daha yüksek ama bugun sizlerle kendi favori rujlarım olan matte lipstick ve powder kiss rujlardan bahsedeceğim.

Fiyat performans açısından değerlendirdiğimizde hakkını veren rujlar olduğu herkes tarafından kabul görmüştür. Bunun yanı sıra Amerika’da high-end bir marka olmamasına karşın bizde oldukça high-end bir marka olduğu görüldüğü üzere. Gerçi artık fiyatı uygun anlamında nitelendirebileceğimiz başka bir ruj markası kaldı mı acaba? 🙂 Neyse bu başka bir gündemin konusu olsun, bugün sadece Mac hakkında konuşucaz 😉

  1. 921 Sultry Move

Dudaklarınızda varlığını hissettirmeyen, hafif, sürümü kolay, kadifemsi bir mat seri. Ben sürdükten sonra parmak ucumla dağıtarak hafiften dudak çizgimin dışına taşırıyorum. Açıkcası bu özensiz duruş hoşuma gidiyor 🙂 Ten renginize göre tonu değişse de nude ton severler bu ruja bakmalı. Kalıcı bulunmayıp pigmentli olmaması eleştirilmiş fakat bu kadar hafif dokusuna karşılık gayet kalıcı ve doğallığı avantaj.

  • 2. 608 Mehr

En büyük tartışmaların başında yer alan bir renk MEHR… Kimine göre fazla abartılmış, piyasada bu tonlarda pek çok muadilinin bulunulabileceği bir ruj olduğundan fazlasıyla bahsedilmiş. Kimine göreyse hiç bir rujda renginden ziyade duruşuyla beraber böylesinin görülmediği düşüncesinde… Ben bu iki düşüncenin tam ortasında bir yerlerdeyim 🙂 Rengi, duruşu hele de bu ruja çok yakıştırdığım Soar dudak kalemiyle çerçevelendiğinde dudakları olduğundan daha dolgun gösterdiği tartışılamaz bir gerçek. Ancak muadilinin olması konusunda birebir aynısı olmasa da renk açısından olduğunu ben de düşünmekteyim. Hatta düşünmekle kalmadım Golden Rose Velvet matte 02’den bir tane kaptım 🙂 Fakat yanlış anlaşılmasın renk ve duruş açısından benzetiyorum yine de alacak olsam bu tonlarda  tercihim Mehr’ den başkası olamazdı:)

3. 616 Taupe

Rengi koyu gül kurusu gibi, içinde çok kırmızılık içermiyor. Bu ruju tanımlamak gerekirse esmerler de dudak renginin bir üst tonu duran kahverengi, beyaz tenlilerde ise koyu kahveye kaçan bir renk diyebiliriz. Gece kullanımında harika fakat hafif bir makyajla gündüz de tercih edilebilir. Benim fikrimse tam anlamıyla bir sonbahar rengi. Kalıcılığı ve duruşu anlamında söylenecek pek fazla bir şey yok gibi 🙂 Bu ruju Mac Spice dudak kalemiyle çerçeveleyerek sürmenizi de şiddetle tavsiye ederim 🙂

Peki sizin en sevdiğiniz MAC rujları hangisi?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: