Youtube’ un Sempatik Yeni Yüzü: ECEMİKOS

Merhaba theherseyvar sakinleri 🙂 Bugün eğer tanımıyorsanız sizi youtube’ un yeni sempatik yüzü olan Ecem Yıldırım Ayhan’ la tanıştırmak isterim. Youtube da ‘Ecemikos’ adıyla yer alan kanalında; kendi deneyim ve paylaşımlarını samimi bir şekilde aktaran,  sanki yıllardır tanıdığınız bir arkadaşınızla sohbet ediyor havasındaki tavrını yansıtan başarılı bir youtuber.

Bizim yollarımız youtube’ a giriş yapmadan çok önce kesişmişti… Farklı bir hikayede yer aldığım sıralar kendisi benim edebiyat öğretmenimdi. Onu, öğrencisi olarak tanımanın zevkini sadece onun derslerinde yer alan öğrencileri anlayabilir:) İş disiplini, idealistliğiyle kendine hayran bırakan ve mesleğindeki duruşuyla bugün bana örnek olan ender öğretmenlerden bir tanesidir… Diyorum ya bugün dersi nasıl iştahla ve tüm sempatikliğiyle anlatıp sevdirdiyse aynı Ecem Hocamı youtube’ da yine aynı duruşuyla izliyorum.

Bugün youtube dediğimiz platformda belki pek çok aynı lifestyle temalı video izliyor ve youtuber takip ediyoruzdur. Benim de beğeniyle takip ettiğim daha niceleri var elbet hepimizin olduğu gibi. Ama her youtuber’ un tüm samimiyetle duygularını aktardığını ve o yakınlığı hissettirdiğini düşünmüyorum. Ecemikos’ u benim tarafımda ayıran en temel fark bu. Çünkü ben ekrandan insanlara geçen enerjiye; tanıttıkları ürün, çektikleri vlog  kadar dikkat ediyor ve önemsiyorum. Hatta çoğu zaman kamera karşısında ne giydiğinden ne sürdüğünden bile daha çok!

‘Favoriler’ videolarını genel anlamda çok severim. Her şeyi deneyimleyemeyeceğimiz gibi bu tür videolar maddi ve manevi açıdan çok değerlidir. Sürece bağlı bir emektir. Tabi bir de bu favorileri bir dostunuzdan dinliyormuş edasıyla izlemenin tadı çok başka…

Vlogları sevmekle birlikte bazıları ‘gezelim görelim’ programı edasıyla, bazıları duygusuz sadece yer yön gösterme çabası içerisinde o havayı verdiğinde inanılmaz sıkılıyorum. Mesele illa gezmek de değil. Kendi hayatından bir kesit aktardığında nerde olduğundan, ne yaptığından çok bana ilham verici nitelikte olmalı. Benim ilham aldığım nadir kişiler ve videolar var. Tabi ki bunlardan biri de Ecemikos! Son videosundaki kısacık ama bir o kadar da sıcacık olan vlogunu henüz izlemediyseniz aşağıya ekliyorum.  Ha bu arada izlerken kendinize bir kahve yapın ve onunla beraber için. Laf aramızda kendisi tam anlamıyla #coffeleover  🙂  İyi seyirler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: